nagłówek Reklamy Świetlne - Łódź

Litery z mosiądzu / litery metalowe

Reklama wykonana z mosiądzu to trałe i efektowne rozwiązanie, mosiądz jest stopem miedzi i cynku, który może zawierać także pewne domieszki takich metali jak żelazo, mangan czy ołów. Jest metalem nieżelaznym odpornym na typową, dobrze każdemu znaną korozję metali, jest stosunkowo plastyczny tak więc łatwy do obróbki. Litery mosiężne posiadają niepowtarzalny charakter, pasują wszędzie tam gdzie wymagany jest ekskluzywny i efektowny wystrój, znajdują zastosowanie zarówno w zabytkowej zabudowie jak również nowoczesnych przeszklonych biurowcach czy siedzibach firm.

Litery, cyfry i wszelkie elementy z mosiądzu ulegają pod wpływem czynników środowiska naturalnego specyficznej formie korozji tzn. patynowaniu. Wszystko jest kwestią gustu, dla jednych patyna na literach to wymarzony efekt dla innych prawdziwe utrapienie. W procesie produkcji reklam z mosiądzu możemy stosować jako końcowe rozwiązanie zarówno litery pokryte patyną jak również litery o lustrzanej powierzchni uzyskanej w procesie polerowania. O ile szlifowanie i następnie polerowanie powierzchni mosiężnej choć pracochłonne nie nastręcza większych kłopotów to uzyskanie odpowiedniej patyny, o żądanej strukturze i barwie nie jest wcale sprawą łatwą. W warunkach naturalnych powierzchnie mosiężne pokrywają się nalotem na przestrzeni tygodni, produkując reklamę nie ma tyle czasu. Do wywołania reakcji chemicznej która tworzy nalot na powierzchni metalu można użyć wielu środków chemicznych przyśpieszających znacznie ten proces. Wszystkie litery zarówno te polerowane na złoty lustrzany kolor jak i te pokryte patyną (barwa starego złota po prawie czarną powierzchnię) należy utrwalić nakładając na powierzchnie liter lakier bezbarwny w kilku warstwach. Tak wykonane napisy mosiężne mogą zostać zamontowane na zewnątrz budynku bez obawy o trwałość ich wyglądu.

Litery przestrzenne z mosiądzu wykonujemy z blachy mosiężnej wycinając front (lico) litery za pomocą lasera lub wody, następnie do powstałej w ten sposób płaskiej litery dołączamy bok z wcześniej przygotowanych pasów blachy, wykorzystując technologie lutowania. W naszej ofercie znajdują się litery mosiężne płaskie (do bezpośredniego mocowania na ścianie za pomocą taśm montażowych i klejów), płaskie z dystansami (odstające od ściany na zalecany dystans), oraz litery 3D ze ścianką boczną.

Nasze litery dostępne są także w wersjach z podświetleniem diodami led (oszczędność i trwałość). Podświetlenie umieszczone jest w środku, strumień światła skierowany jest do tyłu tworząc na powierzchni mocowania napisu (np. ścianie) efektowną poświatę tzw. efekt hallo. Litery i cyfry metalowe podświetlone od wewnętrznej strony zyskują na atrakcyjności nocą. Piękny złoty kolor mosiądzu, oraz utworzona po podświetleniu poświata wokół liter przestrzennych czyni to rozwiązanie chyba najbardziej atrakcyjną i efektowną formą oznakowania reklamowego budynku. 

Rekom litery z mosiądzu Łódż

2020 by Rekom - Litery mosiężne Łódź